Laser frakcyjny – wskazania do przeprowadzenia zabiegu

0
343

Ostatnio zabiegi wykorzystujące działanie lasera frakcyjnego cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Przeprowadza się je w klinikach medycyny estetycznej oraz nowocześniejszych gabinetach kosmetycznych. Laser frakcyjny to prawdziwy ewenement w dziedzinie dbania o wygląd zewnętrzny – z jego pomocą można pozbyć się licznych niedoskonałości urody. A jakie są wskazania do przeprowadzenia tego zabiegu?

Kto powinien poddać się działaniu lasera frakcyjnego?

Bardzo często ten zabieg stosuje się w celu zlikwidowania blizn, a czasem nawet trwałych i dużych przebarwień oraz zmarszczek występujących na skórze. Laser ma za zadanie doprowadzić do pojawienia się licznych mikrouszkodzeń. Są one niewidoczne gołym okiem, ale występują pod skórą, a gdy zostają wykryte przez organizm, ten automatycznie stara się je zrekonstruować. W efekcie zaczyna zajmować się uszkodzoną tkanką. Tworzy wokół niej warstwę nowej i świeżej skóry, która pozwala na zagojenie się ran i wygładzenie ciała. Oczywiście zanim dojdzie do takiego efektu, swoje trzeba przecierpieć, ponieważ proces regeneracji po zabiegu może trwać nawet kilka miesięcy i bywa niestety bolesny i nieprzyjemny. Gdy skóra się odnawia, może jednocześnie zacząć się łuszczyć, a na jej powierzchni nierzadko pojawi się opuchlizna. Te skutki uboczne można jednak spokojnie przetrzymać, zwłaszcza że efekty końcowe zabiegu są niesamowite.

A w jakich konkretnie przypadkach wykorzystuje się laser frakcyjny?

Do kogo kierowany jest ten typ zabiegu? Ogólnie rzecz biorąc mogą z niego skorzystać wszyscy dorośli pacjenci, którzy chcieliby naprawić jakiś fragment swojego ciała. Laser poradzi sobie przede wszystkim z wygładzeniem zmarszczek. Spłyci je i zrówna z powierzchnią skóry, dzięki czemu staną się praktycznie niewidoczne. Zabieg równie często wykorzystywany jest w leczeniu blizn potrądzikowych, zwłaszcza tych, które są już dość stare i stały się oporne na działanie zwykłych kremów czy maści. Laserem frakcyjnym zwalcza się również blizny pooperacyjne oraz rozstępy. Możliwości tego zabiegu są olbrzymie i niesamowite. Dzięki niemu niedoskonałości skóry zostają całkowicie zniwelowane, a ciało staje się zdrowe, gładkie i atrakcyjne.

Oczywiście istnieje też szereg przeciwwskazań do zastosowania lasera frakcyjnego, dlatego nie w każdym przypadku można się na niego zdecydować. Jest to absolutnie niewskazane u kobiet w ciąży oraz tych karmiących piersią. Przed zabiegiem nie należy natomiast opalać ciała ani korzystać z solarium. Lekarz powinien poinformować pacjenta o wszelkich przeciwwskazaniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here