menudiabetyka.pl

Portal dla cukrzyków i fanów zdrowego odżywiania

Uroda

Jak dobrać odpowiedni tusz do rzęs i jak malować rzęsy, by uzyskać najlepszy efekt?

Jak dobrać odpowiedni tusz do rzęs i jak malować rzęsy, by uzyskać najlepszy efekt?

Podkreślenie oka jest bardzo ważnym elementem makijażu. Nawet w przypadku tego bardzo naturalnego podkreśla się oko tuszem, rezygnując z dodatkowego nałożenia cienia do powiek. W zależności od tego, jakie ma się rzęsy, można dobrać odpowiednią maskarę. Jak dobrać tusz do rzęs i jak malować rzęsy, by uzyskać najlepszy efekt? Poznajcie nasze porady.

Tusze do rzęs – co mamy do wyboru? 

Wybór tuszu do rzęs jest ważny dla każdej z nas. W końcu dzięki niemu można podkreślić spojrzenie, czy stworzyć wachlarz rzęs, podkręcić rzęsy, pogrubić lub wydłużyć. Oczywiście są tusze do rzęs, które łączą w jednym produkcie różne właściwości. W końcu często rzęsy są nie tylko rzadkie, ale i krótkie. Chcąc uzyskać naturalny efekt można wybrać tusz bezbarwny, który podkreśli rzęsy podniesie je czy też odżywi. Najbardziej klasycznym wyborem jest czarny tusz do rzęs. Jeśli malujesz nie tylko rzęsy, ale i brwi, możesz postawić na bardziej wyrazisty efekt. Są także tusze do rzęs kolorowe, które pasują do imprezowego makijażu. Tusze do rzęs mogą być w kamieniu, płynie lub kremie. Konsystencja płynna najlepiej nadaje się do jasnych, ale przy tym grubych rzęs. Do rzęs wiotkich i cienkich sprawdzają się maskary w kremie, z kolei te w kamieniu mogą służyć jako wykończenie. Są oczywiście tusze do rzęs klasyczne i wodoodporne. Jeżeli chcesz, aby makijaż oczu był odporny na temperaturę i zmiany wilgotności, to wybierz wodoodporną, ale pamiętaj, że w tym przypadku musisz postawić również na odpowiedni płyn do demakijażu, który poradzi sobie z takim tuszem, a jednocześnie nie uczuli Twoich oczu. Tusze do rzęs różnią się rodzajem szczoteczki i jeśli chodzi o ten aspekt należy dobrać ją do swoich potrzeb. Proste lepiej rozdzielają rzęsy i pozwalają pomalować nawet te najkrótsze. Z kolei szczoteczką wygiętą szybciej pomalujesz większą ilość rzęs, a dodatkowo lekko je podniesiesz.          

Jak dobrać tusz do rzęs do potrzeb swoich rzęs? 

Jeżeli Twoje rzęsy są krótkie i rzadkie, wybierz wydłużający tusz do rzęs. Sprawdzi się choćby taki z drobinkami jedwabiu. Odżywi rzęsy i pozwoli szybko pokryć je tuszem. Tusz pogrubiający warto zastosować, gdy chce się osiągnąć efekt sztucznych rzęs. W tym przypadku zwykle szczoteczki są grube i łatwo o sklejenie rzęs. Trzeba zatem wprawy albo bardzo precyzyjnych pociągnięć. Jeśli chcesz, by Twoje oczy wyglądały na większe, wybierz podkręcający tusz do rzęs. Jeżeli chcesz, by tusz przetrwał intensywny trening albo wieczór przy wzruszającym filmie, to wybierz odporny na pot, łzy czy deszcz tusz wodoodporny. Pamiętaj, że jeśli Twoje rzęsy są rzadkie i krótkie, to możesz na noc używać odżywki do rzęs z biotyną, bo kilku tygodniach zauważysz wyraźną poprawę.              

Jak malować rzęsy, by uzyskać najlepszy efekt? 

Na koniec warto poruszyć kwestię malowania rzęs. Otóż aby otworzyć optycznie oko, należy malować nie tylko górne rzęsy, ale i dolne. Dzięki temu prostemu trikowi Twoje oczy będą się wydawały większe. Aby ułatwić sobie malowanie rzęs palcem wskazującym skieruj delikatnie powiekę w kierunku skroni, dzięki temu łatwiej będzie Ci rozprowadzać tuż na rzęsach. Zacznij od ruchów zygzakowatych u nasady, a następnie użyj pionowych ciągnąc szczoteczkę ku końcówkom. Postaraj się jednocześnie powoli obracać szczoteczkę, dzięki temu jest mniejsze prawdopodobieństwo, że rzęsy się skleją. Pamiętaj jeszcze o prostym triku. Łatwiej jest pomalować rzęsy, gdy lekko oprószy się się pudrem.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij