menudiabetyka.pl

Portal dla cukrzyków i fanów zdrowego odżywiania

Uroda

Na jaki kolor przefarbować włosy? Sprawdź modne kolory!

Na jaki kolor przefarbować włosy? Sprawdź modne kolory!

Szukasz nowej wersji siebie, ale nie chcesz trafić jak kulą w płot? Rokrocznie na topie jest kilka różnych kolorów farb, dlatego masz całkiem spory wybór. Poznaj modne kolory bieżącego roku i sprawdź, w którym będzie ci najbardziej do twarzy.

Platynowy blond

Platynowy blond to kolor, który w ostatnich latach robi prawdziwą furorę. Chętnie sięgają po niego influencerki modowe, więc jego popularność stale rośnie.

Platynowy blond wygląda na głowie bardzo szlachetnie niczym biel pociągnięta srebrem i promieniem księżyca. Sprawdzi się zarówno na długich, jak i na krótkich włosach. Doskonale prezentuje się zwłaszcza przy porcelanowej cerze i jasnej karnacji. Niestety uwidocznia zmarszczki, nie jest polecany osobom, które mają już pierwsze oznaki starzenia się.

Jasny brąz

Jeśli marzy ci się jasny brąz włosy farbowane będą wyglądać jak naturalne, więc trzeba przyznać, że to bardzo dobry wybór.

Jasny brąz jest dość łatwy do osiągnięcia na wszystkich odcieniach blondu. Jeśli jednak masz włosy czarne lub ciemnobrązowe, zachowaj ostrożność. Być może potrzebna będzie farba w odcieniu ciemnego blondu. Spójrz na tylną stronę opakowania farby, tam powinny być szczegółowe wskazówki.

Jasny brąz jako ciepły odcień lepiej sprawdzi się u osób o ciepłej karnacji, także śniadej.

Beżowy blond

Beżowy blond to kolor ciepły, delikatny i bardzo naturalny. Świetnie sprawdzi się jako pierwsza farba do włosów. Jeśli szukasz sposobu na delikatną metamorfozę, nie masz pomysłu na siebie, beżowy blond może być dobrym punktem wyjściowym. W razie niepowodzenia będzie bazą dla kolejnych koloryzacji.

Beżowy blond to kolor z pogranicza ciepłych i zimnych odcieni beżu na włosach. Sprawdzi się w przypadku osób o każdej karnacji.

Ciemna czekolada

Ciemna czekolada to bardzo mocny i ciepły odcień brązu. Zdecyduj się na taką metamorfozę, jeśli twoje włosy są w odcieniu ciemnego blondu lub rudości. Najpewniej masz odpowiednią ku temu karnację. To także kolor, który – chociaż wyrazisty i na pewno nie neutralny – świetnie nadaje się dla odmłodzenia wyglądu. Ciemna czekolada pasuje przede wszystkim do ciepłych karnacji, ale sprawdzi się też przy chłodniejszej. Warunkiem jest ciemna oprawa oczu.

Ciemną czekoladę stosunkowo łatwo jest uzyskać na czarnych włosach. Ten zabieg jest polecany dla złagodzenia wizerunku.

Karmelowy blond

Karmelowy blond w ostatnich latach wybił się na podium i raczej go prędko nie opuści. To bardzo naturalnie wyglądający odcień włosów, często można go spotkać w naturze. Polecany osobom, które szukają zmiany, ale nie są gotowe na radykalną metamorfozę.

Karmelowy blond można uzyskać zarówno na jasnych, jak i ciemnych włosach, lepiej prezentuje się na długich niż na krótkich. Bardzo ładnie wygląda przy niewielkiej liczbie drobnych piegów.

Popielaty blond

Zimny, stalowy odcień włosów, lekko przydymiony. Popielaty blond wskazywany jest jako ten, który najlepiej ukrywa siwiznę i trzeba przyznać, że radzi sobie z tym nadspodziewanie dobrze. Nie znaczy to, że poleca się go przede wszystkim seniorom. Wręcz przeciwnie, bo ten odcień blondu aż nazbyt dobrze podkreśla zmarszczki. Natomiast świetnie sprawdzi się u osób nieco młodszych, które mają chęć zaszaleć z wyglądem lub dodać sobie nieco nobliwej powagi.

Materiał oznaczony

Udostępnij