W dzisiejszych czasach, kiedy poziom zatłoczenia miast jest na tyle duży, że właściwie nie sposób przemieścić się z miejsca na miejsca bez uniknięcia korków. Niezależnie od tego czy poruszacie się komunikacją zbiorową czy też własnym samochodem to i tak musicie być gotowi na długie i bezproduktywne marnowanie czasu z powodu utrudnień ruchu. Problem ten jest szczególnie widoczny w większych miastach w tak zwanych godzinach szczytu, czyli wtedy kiedy ruch na drogach zwiększa z powodów wyjazdów i powrotów z pracy.
Mniej wysiłku
Coraz większa ilość aut osobowych w Polsce sprawia, że z kłopotem korków ulicznych muszą się coraz częściej mierzyć również i mieszkańcy mniejszych miejscowości. Na szczęście można temu w pewien sposób zaradzić i o ile przeciętny obywatel sam nie będzie w stanie zlikwidować problemu w swoim mieście to jednak może sobie ułatwić życie korzystając z alternatywnych środków transportu jak na przykład rower. Wiadomo jednak, że podróż rowerem wymaga dość sporego wysiłku, co dla osoby z nieco gorszą kondycją może skutkować nie tylko zmęczeniem ale również nieprzyjemnym efektem spocenia się, którego skutki mogą być uciążliwe podczas wykonywania zawodowych obowiązków.
Prawdziwą i pozbawioną powyższych wad alternatywą może być korzystanie z roweru elektrycznego, nie wymagającego specjalnego wysiłku fizycznego.
Jak działa?
Rowery elektryczne do miasta to w zasadzie zwykłe rowery, ale wyposażone w silnik elektryczny i baterię zasilającą urządzenia. Jazda rowerem elektrycznym jest o tyle przyjemna, że wysiłek konieczny do rozwijania przeciętnych prędkości jest porównywalny do tego jaki musimy włożyć jadąc po równym, przyjemnym terenie podczas spokojnej, niedzielnej wycieczki. Większość mocy potrzebnej do pedałowania biorą bowiem na siebie silniki elektryczne sprawiające, że nawet jazda pod górkę nie jest w żaden sposób problematyczna i w dalszym ciągu wymaga od nas bardzo małego nakładu pracy.
Korzystając z roweru elektrycznego zachowujemy jednak wszelkie korzyści jakie płyną z jazdy na klasycznym jednośladzie. Mimo wszystko wymagany jest ruch o niskiej intensywności, co bez wątpienia ma zbawienny wpływ na układ krążenia, który nie zmęczy nas tak bardzo jak w przypadku konieczności zasilania pojazdu wyłącznie siłą własnych mięśni.
Po drugie przemieszczając się po mieście jednośladem jesteśmy w stanie ominąć niemal każdy korek, zarówno korzystając ze ścieżki rowerowej jak i jadąc po ulicy między stojącymi samochodami. Dodatkowo dostaniemy się na miejsce szybciej, ponieważ nasza średnia prędkość będzie i tak większa niż auta stojącego w korkach.