menudiabetyka.pl

Portal dla cukrzyków i fanów zdrowego odżywiania

Lifestyle

Naprawa i konserwacja kierunkowskazów

Naprawa i konserwacja kierunkowskazów

Wbrew temu, co według stereotypów, myślą kierowcy samochodów produkowanych w niemieckiej Bawarii kierunkowskazy to bardzo ważne elementy w samochodach osobowych. Dzięki nim kierowca może poinformować innych uczestników ruchu o swoich najbliższych planach i zakomunikować im, że zamierza za moment skręcić lub zmienić pas ruchu. Warto więc zadbać o to, aby kierunkowskazy były w dobrym stanie i aby dzięki temu mogły prawidłowo wywiązywać się ze swojego zadania.

Prawdą jest, że kierunkowskazy to mocno bezobsługowe elementy i że w większości przypadków kierowca powinien zareagować i poświęcić im większą uwagę tylko w sytuacji, w której elementy te uległy awarii lub zostały uszkodzone w wyniku czynnika zewnętrznego. Są jednak pewne czynności, które kierowca może zrobić, aby zadbać o kierunkowskazy w swoim samochodzie i sprawić tym samym, że będą one działały prawidłowo przez długi czas. Nasze wskazówki dotyczą głównie nieco starszych samochodów, choć w przypadku części nowych maszyn również mogą one okazać się przydatne.

Dobrym sposobem na zwiększenie żywotności kierunkowskazów i sprawienie, że będą one jeszcze bardziej bezobsługowe jest wymienienie w nich standardowych żarówek na diody LED. Co prawda charakterystyczny sposób działania żarówek w kierunkowskazach sprawia, że są one włączone przez tylko krótkie momenty i to tylko w określonych sytuacjach, przez co nawet zwykła żarówka żarnikowa jest w stanie pracować bezawaryjnie przez długi czas, ale wymienienie ją na diodę LED sprawia, że niemal można zapomnieć o konieczności jej wymiany na całe lata.

Innym sposobem na poprawienie osiągów kierunkowskazów jest wyczyszczenie kloszy, które je osłaniają. Z czasem plastik, z jakiego klosze kierunkowskazów są zwykle wykonane matowieje, przez co światło żarówki kierunkowskazu staje się mniej wyraźne i przytłumione. Wyczyszczenie klosza specjalną pastą polerską lub nawet zwykłą pastą do zębów sprawia, że kierunkowskazy świecą wyraźniej. Dodatkową zaletą takiego zabiegu jest fakt, że dzięki niemu lampa wygląda na nowszą i odzyskuje dawny blask.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij