Jakie kosmetyki najlepiej sprawdzą się na włosach?

Każda kobieta stara się odpowiednio dbać o swoje włosy. Piękna, gęsta i idealnie nawilżona fryzura to niezwykły atut, dzięki któremu wszelkie mankamenty urody schodzą na dalszy plan i pozostają wręcz niezauważone. Wbrew pozorom niewiele pań wie jednak, jak powinno się pielęgnować włosy. Jakich kosmetyków na nich używać, by były jeszcze piękniejsze? Odżywka maska czy serum do włosów – który preparat okaże się najlepszym wyborem i czym one się w ogóle od siebie różnią?

Odżywka do włosów

Najczęściej wybieranym produktem do włosów tuż po szamponie jest oczywiście odżywka. Występuje ona w różnych formach. Ogólnie rzecz biorąc grupę odżywek można podzielić na te przeznaczone do spłukiwania oraz na te, których nie trzeba zmywać wodą. Pierwsze będą znacznie lepsze. Jako że ich nadmiar zostanie szybko spłukany, producenci mogą dodać do nich większą ilość wartościowych składników, co przekłada się na ich działanie. A jak z takiej odżywki korzystać? Niewielką jej ilość należy nałożyć na same końce włosów tuż po umyciu głowy. Odżywkę powinno się również delikatnie wmasować, ewentualnie rozprowadzić po kosmykach, zaczynając mniej więcej od połowy ich długości. Po aplikacji włosy warto jeszcze delikatnie rozczesać, aby produkt został równomiernie rozprowadzony. Później, po upływie czasu wskazanego na opakowaniu, trzeba go dokładnie zmyć. Zabieg można powtarzać nawet codziennie.

Który produkt najlepszy?

Odżywka maska czy serum do włosów – spośród tych trzech produktów to maska wykaże się najsilniejszym działaniem. Z tego powodu nie powinno się używać jej codziennie. Raz lub maksymalnie dwa razy w tygodniu w zupełności wystarczy. Maski mają bogatszy skład, dlatego uznawane są za takie lepsze wersje zwykłych odżywek. Na ogół należy pozostawić je na włosach na ok. 20 minut, a potem dokładnie spłukać. Jeżeli jednak włosy wymagają jeszcze bardziej specjalistycznej regeneracji, bo są bardzo przesuszone lub zniszczone przez farbowanie i zabiegi stylizacyjne, warto zafundować im olejowanie. To nowoczesny zabieg, który o dziwo można przeprowadzić w domowych warunkach. Wystarczy dopasować odpowiedni rodzaj olejów do potrzeb włosów i następnie wcierać go w nie raz w tygodniu. Ta metoda sprawia, że kosmyki stają się lśniące i gładkie.

Intensywna i idealnie skomponowana pielęgnacja nigdy jednak nie zastąpi profesjonalnych zabiegów fryzjerskich. Z nich też nie wolno rezygnować. Włosy należy podcinać średnio raz na dwa, maksymalnie trzy miesiące. Dzięki temu zniszczone końcówki zostaną usunięte, a fryzura automatycznie zacznie lepiej wyglądać.

Redakcja menudiabetyka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.