menudiabetyka.pl

Portal dla cukrzyków i fanów zdrowego odżywiania

LifestyleUroda

Przedwczesne siwienie – co zrobić?

Przedwczesne siwienie – co zrobić?

Oczywiście zdawałeś sobie sprawę z tego, że prędzej czy później zaczniesz siwieć, ale nie miałeś pojęcia, że stanie się to tak szybko. Teraz niemalże każdego dnia dostrzegasz na swojej głowie nowe popielate pasma. Jest ich coraz więcej, przez co stają się coraz bardziej widoczne. Bagatelizowanie problemu nic nie zmieni, dlatego musisz się nim zająć raz a porządnie. Sprawdź najpierw, o czym może świadczyć przedwczesne siwienie, bo jeśli dojdziesz do przyczyny problemu, znacznie szybciej uda ci się go pokonać. Leczenie objawów nie daje długotrwałych rezultatów. Trzeba zdusić problem w zarodku, by on nigdy już więcej nie powrócił.

Naukowcy o przedwczesnym siwieniu

Sami naukowcy ostatnio coraz częściej badają problem przedwczesnego siwienia. Stał się on jednym z najgorętszych tematów, bo trzeba przyznać, że jeszcze kilka lat temu tyczył się on niewielkiej grupy osób, podczas gdy dziś cierpi na niego już co czwarty młody mężczyzna. A będzie coraz gorzej! Do pojawienia się pierwszych siwych włosów na głowie dochodzi już nawet u dwudziestolatków. Jeżeli więc ostatnio odkryłeś, że tych jasnych i wypłowiałych pasm jest u ciebie coraz więcej i zaczynają one powoli przeważać nad kosmykami w naturalnym kolorze, powinieneś w pierwszej kolejności przyjrzeć się swojej genetyce. Dowiedz się, czy przypadkiem ktoś w twojej rodzinie nie miał podobnego problemu. Jeżeli za jego wystąpienie odpowiedzialne są geny – nic z tym niestety nie zrobisz i będziesz musiał się z tym pogodzić.

Czy to przez geny?

Przedwczesne siwienie nie jest jednak tylko i wyłącznie dziedziczne. Choć geny są zdecydowanie najczęstszą przyczyną tego problemu, to jednak mogą do niego też doprowadzić złe i niezdrowe nawyki. Teraz musisz być ze sobą szczery. Spójrz obiektywnie na swoje życie i zobacz, czy rzeczywiście funkcjonujesz tak, by zapewnić sobie jak najlepszy, najdłuższy i najszczęśliwszy byt. Olbrzymi wpływ na wygląd zewnętrzny ma chociażby dieta. Jeżeli w twoim sposobie żywienia brakuje witamin z grupy B, a zwłaszcza kwasu pantotenowego oraz kwasu foliowego, naturalnym tego skutkiem będzie nieprawidłowa pigmentacja włosów. Spróbuj więc uzupełnić te niedobory, a być może problem zniknie. Od diety zwykle wszystko się zaczyna. Powinieneś tak odżywiać swój organizm, by dostarczać mu wszelkich niezbędnych składników, jakich on potrzebuje.

Przedwczesne siwienie może być też spowodowane paleniem papierosów, a nawet prowadzeniem stresującego trybu życia. Zamiast więc walczyć z objawem czy myśleć o przefarbowaniu czupryny, skoncentruj się na tym, by zadbać o swój organizm całościowo.

Zobacz także: Łysienie androgenowe u kobiet- co to takiego?

Udostępnij