Jaki krem pod oczy wybrać?

Niektóre kobiety uważają, że kremy pod oczy są zupełnie zbędnymi kosmetykami. Te panie w ogóle ich nie używają. Nie chcą bowiem tracić tych kilkudziesięciu złotych na preparat, który służy do dbania o niewielki, niemalże niezauważalny fragment skóry. To spory błąd. Skóra pod oczami jest bowiem tak cienka i delikatna, że właśnie ona zaczyna najszybciej się starzeć. Jeżeli nie zadba się o nią odpowiednio wcześnie, bardzo prędko zaczną pojawiać się na niej pierwsze zmarszczki. Skóra stanie się też wyraźnie cienka i jeszcze bardziej delikatna. To może natomiast sprawić, że żaden korektor czy podkład nie będzie na niej dobrze wyglądać.

Niezbędny kosmetyk

Krem pod oczy jest zatem niezbędnym kosmetykiem dla każdej kobiety. Trzeba po prostu go mieć i trzeba regularnie z niego korzystać. Umożliwi on właściwą pielęgnację jednego z najbardziej delikatnych fragmentów skóry – nawilży naskórek i dogłębnie go zregeneruje. Stosowany regularnie wspomoże także procesy regeneracyjne. W skórze zachodzą one zupełnie naturalnie i to codziennie, ale jeżeli niewłaściwie się o nią dba, przestaje ona radzić sobie z właściwym przeprowadzeniem tych procesów. Kremy pod oczy gwarantują też naskórkowi dogłębne nawilżenie. Sprawiają, że staje się on bardziej elastyczny i wyraźnie gładki. Zmarszczki są wtedy mniej widoczne i wolniej się pojawiają, a każdy makijaż nałożony na twarz prezentuje się nienagannie.

A jak wybrać odpowiedni kosmetyk do pielęgnacji skóry pod oczami?

Bez dwóch zdań należy go dostosować przede wszystkim do swojego wieku. Inne potrzeby będzie mieć skóra dwudziestolatki, a zupełnie inne ta należąca do czterdziestolatki czy pięćdziesięciolatki. Nie znaczy to jednak, że młode dziewczyny nie potrzebują kremu pod oczy. Tak naprawdę im wcześniej zacznie się z niego korzystać, tym lepiej, bo pozwoli to zabezpieczyć skórę przed pojawianiem się na niej zmarszczek bądź kurzych łapek. Nastolatki nie powinny jednak podkradać kremów swoim mamom bądź ciotkom. Krem pod oczy dla skóry młodej musi być delikatny – może mieć np. formę żelu, która bardzo szybko się wchłania i nie wywołuje reakcji alergicznych. Starsze panie potrzebują już bardziej specjalistycznych produktów. One muszą postarać się o to, by w ich kremie pod oczy znalazły się wszystkie najważniejsze składniki.

Jednorazowa aplikacja kremu pod oczy nie trwa dłużej niż pół minuty, dlatego warto o niej pamiętać codziennie i przeprowadzać ją zarówno rano, jak i wieczorem. Skóra pod oczami odwdzięczy się wtedy wspaniałym wyglądaniem. Stanie się idealnie nawilżona i gładka.

Redakcja menudiabetyka.pl