Jak dbać o skórę dłoni?

Piękne, wypielęgnowane i zadbane dłonie mogą stać się wyraźnym atutem twojego wyglądu. Nie możesz zatem bagatelizować stanu tej partii ciała. Chcesz być piękna? Zatroszcz się więc nawet o najdrobniejszy fragment, który składa się na twój cały wygląd. A dłonie nie są przecież takie małe. Na pewno sama zwracasz uwagę na to, jak prezentują się one u innych osób. Inni ludzie postępują podobnie. Jeżeli więc chcesz być pozytywnie odbierana przez swoje otoczenie, naucz się tak pielęgnować skórę dłoni, by zawsze zachwycała ona swoją prezencją.

Jak dbać o skórę naszych dłoni?

Zrobisz to w trzech prostych krokach – każdy z tych etapów jest tak samo ważny, dlatego wszystkie z nich zapamiętaj lub najlepiej zapisz sobie na kartce, by następnie codziennie je praktykować. Przede wszystkim naucz się właściwie myć swoje dłonie. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie łatwe i oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Tradycyjne mydła czy nawet zwykłe żele do rąk zawierają w sobie bowiem bardzo silne i agresywne związki, które mogą mocno przesuszać skórę. A ile razy w ciągu dnia z nich korzystasz? Prawdopodobnie robisz to na okrągło – po każdym spacerze, wizycie w toalecie czy przed jedzeniem. Koniecznie zastąp te agresywne środki delikatnymi preparatami myjącymi. Sprawdź ich skład. Powinny one zawierać wyłącznie naturalne związki, które występują w przyrodzie.

Krem do rąk

Po drugie – wyrób sobie nawyk regularnego korzystania z kremu do rąk. Ten kosmetyk powinnaś mieć zawsze przy sobie. Noś go w każdej torebce, plecaku czy nawet kieszeni płaszcza, by przypadkiem nigdy o nim nie zapomnieć. Teraz w drogeriach dostaniesz miniaturowe wersje popularnych kosmetyków, więc bez trudu zaopatrzysz się w kilka małych opakowań zwykłego kremu do rąk. Możesz potem włożyć je do wszystkich kurtek bądź torebek czy właśnie plecaków. Pamiętaj także o tym, by z tego preparatu po prostu korzystać – tak naprawdę krem powinnaś wmasować w skórę dłoni po każdym umyciu rąk. To bardzo ważny krok w pielęgnacji!

Jak dbać o skórę dłoni? Ostatnia zasada jest najmocniej praktykowana przez wszystkie mamy i babcie. Jeżeli więc należysz do tej młodszej części społeczeństwa, prawdopodobnie zdarza ci się o niej zapomnieć – a chodzi o noszenie rękawiczek. Goła skóra jest zdecydowanie bardziej narażona na przesuszenia, podrażnienia czy uszkodzenia mechaniczne. Zanim więc wyjdziesz na dwór zimą lub jesienią, koniecznie załóż na dłonie grube rękawiczki. Pamiętaj o nich także podczas mycia naczyń oraz wykonywania innych prac domowych. Nawet nie masz pojęcia, jak silnie przesuszające są detergenty.

Redakcja menudiabetyka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.