Na co zwrócić uwagę przy wyborze psychologa?

Dla wielu z nas wybór psychologa to nie lada wyzwanie. Jednak istnieje kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę, a wybór fachowca od porad psychologicznych przebiegnie o wiele sprawniej. O czym dokładnie mowa? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy będziemy wybierać psychologa? Poniżej przedstawiamy najważniejsze szczegóły, więc koniecznie się z nimi zapoznaj!

 

Doświadczenie fachowca od porad psychologicznych

 

Kluczowym aspektem zawsze powinno być dla nas doświadczenie osoby, która ma udzielać nam porad psychologicznych. Dlatego, gdy będziemy szukali kogoś dla siebie, to lepiej poświęcić nieco więcej czasu na ustalenie, z kim mamy do czynienia. Czy będzie to osoba, która ukończyła specjalistyczne studia? Czy porada psychologiczna będzie udzielana przez osobę, która dopiero zaczyna działać na rynku? Jeśli potrzebujesz pomocy jaką jest porada psychologiczna, Warszawa to miasto, w którym znajdziesz doświadczonego specjalistę odpowiadającego twoim potrzebom.

 

A może jednak mamy do czynienia z psychologiem o dłuższym stażu? Wiadomo, że im lepiej przygotowany psycholog, tym dla nas większe szanse na to, że porada skończy się satysfakcją. Dlatego na uwagę zasługują tylko wykwalifikowane i doświadczone osoby, które z sukcesami działają na rynku i właśnie na takich należy się skupić.

 

Zakres usług psychologa

 

Na pierwszy rzut oka można uznać, że każdy psycholog zapewnia jednakowy zakres usług. Jednak wystarczy zrobić małe rozeznanie w zagadnieniu, by zauważyć, że nie jest to prawdą. Owszem nie brakuje fachowców, którzy mogą udzielić nam porady przy bardzo zróżnicowanych problemach, ale działają też tacy,, którzy skupiają się na konkretnych zagadnieniach. Jeśli zatem nie chcemy się później rozczarować, to lepiej mieć to na uwadze i sprawdzić, jak prezentuje się oferta psychologa, do którego planujemy się zgłosić.

 

Opinie innych pacjentów o wybranym gabinecie psychologicznym

 

Na koniec nie zaszkodzi sprawdzić, jaką opinią cieszy się wybrany przez nas psycholog wśród innych pacjentów. Aby zebrać przydatne informacje, nawet nie musimy wychodzić z domu. Wystarczy, że będziemy dysponowali telefonem z dostępem do sieci, czy nawet laptopem lub tabletem. W zbieraniu opinii o wybranym gabinecie psychologicznych pomoże nam na pewno wyszukiwarka internetowa, ale nie tylko.

 

Cennym źródłem informacji mogą okazać się również media społecznościowe, tematyczne fora internetowa, czy nawet serwisy branżowe. Co ważne, na zbieraniu opinii od innych pacjentów wcale nie musimy spędzać wiele czasu. Już kilka takich opinii nam wystarczy, by wyrobić własne zdanie i ustalić, który psycholog zasługuje na naszą uwagę, a którego lepiej się wystrzegać.

 

Redakcja menudiabetyka.pl