Męska torba – jaką wybrać?

Wielu panów zastanawia się, czy dodatek w postaci torby na pewno przeznaczony jest dla mężczyzn. Odpowiedź wydaje się jednoznaczna – tak! Torby męskie są eleganckim, stylowym i praktycznym akcesorium, w wielu sytuacjach o wiele bardziej odpowiednim niż kojarzący się z latami szkolnymi plecak.

Z tekstu dowiesz się:

  • Jaka będzie najbardziej odpowiednia torba męska do pracy?
  • Czym cechuje się torba męska na ramię typu listonoszka?
  • Jak wybrać torby męskie na codzienne zakupy?

Torba męska do pracy – aktówka, teczka czy torba na laptopa?

Najbardziej klasyczne i eleganckie torby męskie do pracy to niezmiennie aktówka i teczka. Pierwsza charakteryzuje się tym, że nie ma uchwytu ani rączek – na pierwszy rzut oka przypomina powiększoną wersję damskiej kopertówki. Aktówka pozwala na wygodne przechowywanie dokumentów, ale nie zmieści niestety zbyt wielu innych przedmiotów. Dlatego spora grupa panów w roli torby do pracy woli teczkę. Ma ona wygodne rączki i jest bardziej pojemna niż aktówka – pozwala wygodnie przechowywać niewielkiego laptopa, telefon, notatnik, długopisy i inne potrzebne akcesoria. Teczka doskonale komponuje się ze stylizacjami typu smart casual.

Jeśli wykonywana przez Ciebie praca nie wymaga eleganckiego ubioru, ale wiąże się z koniecznością częstego transportu komputera, możesz się zdecydować na typową torbę na laptopa na ramię. Wykonana z solidnych materiałów i nieprzemakalna, zabezpieczy sprzęt przed uszkodzeniami, a jeśli posiada dodatkowe przegródki i kieszenie – pozwoli również zmieścić inne akcesoria: telefon, portfel czy klucze.

Listonoszka – uniwersalna torba męska na ramię

Torba męska, która od lat cieszy się niezmienną popularnością wśród panów w różnym wieku, to listonoszka. Jak sama nazwa wskazuje, przypomina ona torbę noszoną przez listonoszy: ma prostokątny kształt, sporo przegródek i kieszeni, a także szeroki wygodny pasek, który można zarzucić na ramię lub przełożyć na skos klatki piersiowej – wówczas nawet jeśli jest ciężka, nie obciąża zbytnio kręgosłupa.

Męskie torby typu listonoszka mogą być wykonane z różnych materiałów: nieprzemakalnego poliestru, grubego płótna lub sztucznej skóry. Najbardziej elegancka i wytrzymała będzie jednak bez wątpienia torba skórzana męska – podkreśli ona dobry gust jej posiadacza, a także będzie służyć przez wiele lat w doskonałym stanie.

Męskie torby na codzienne zakupy

Od wielu sezonów na ulicach widuje się panów z przewieszonymi przez ramię prostymi bawełnianymi torbami z długimi uszami. Nie ma w tym nic dziwnego – tego typu torby męskie sprawdzą się podczas codziennych zakupów (są pojemne, wygodne i ekologiczne), wypadu na miasto ze znajomymi, a nawet randki! Co ważne, bardzo często zdobione są one przeróżnymi nadrukami, przedstawiającymi znane postacie, miejsca, symbole czy inspirujące cytaty. Może to więc być modny element stylizacji, pozwalający podkreślić osobowość mężczyzny.

Szeroki wybór męskich toreb zarówno do pracy, jak i na co dzień – skórzanych i bawełnianych, klasycznych i hipsterskich – znajdziesz na stronie internetowej: https://allegro.pl/kategoria/galanteria-i-dodatki-torebki-1492. Dzięki nim każda stylizacja może nabrać charakteru i oryginalności!

Redakcja menudiabetyka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.