Leczenie kanałowe zęba – gdzie warto je wykonać?

Gdy ząb wymaga leczenia kanałowego, bardzo często pojawia się wtedy pytanie – jaki stomatolog powinien wykonać taki zabieg?

Leczenie określane jako endodontyczne albo kanałowe jest stosowane w sytuacji, gdy doszło do uszkodzenia albo infekcji miazgi zębowej, czyli wewnętrznej tkanki znajdującej się w zębie, pod jego szkliwem. W takim przypadku konieczny jest dobry stomatolog Warszawa to jest miastem, gdzie również można skorzystać z takiego leczenia. Gdzie warto się udać, by było ono całkowicie udane?

Na czym polega leczenie kanałowe?

Podczas leczenia kanałowego dochodzi od usunięcia miazgi zębowej z wnętrza zęba wraz z unerwieniem, a także wypełnienia wnętrza za pomocą innego materiału, głównie płynnej gutaperki.

Najczęściej leczenie kanałowe jest prowadzone wtedy, gdy ząb ma głęboką próchnicę, dlatego też doszło wtedy do zajęcia miazgi zębowej. Również leczenie to może być prowadzone z innych powodów, na przykład wtedy, gdy doszło do złamania zęba, jego zwichnięcia, prowadzi się leczenie protetyczne z użyciem koron, mostków. Stosowane jest ono też w przypadku martwicy miazgi zębowej.

Nowoczesne leczenie kanałowe jest zabiegiem pozwalającym na uzyskanie bardzo wysokiego poziomu skuteczności oraz niskiego ryzyka skutków ubocznych. Dzięki znieczuleniom jest ono również bezbolesne dla pacjenta.

Leczenie kanałowe – NFZ i prywatnie

Z leczenia kanałowego pacjenci mogą korzystać w gabinetach mających podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz w gabinetach prywatnych.

Niestety, NFZ nie refunduje leczenia kanałowego wszystkich zębów. Dorosłe osoby mogą skorzystać z niego jedynie wtedy, gdy dotyczy ono zębów od „3” do „3”. Leczenie pozostałych zębów nie jest refundowane, co powoduje, że Fundusz może zaoferować jedynie ich usunięcie.

Z tego względu wielu pacjentów woli zdecydować się na wizytę w gabinecie prywatnym, w którym leczenie odbywa się w pełnym zakresie i z użyciem nowoczesnych narzędzi i materiałów. Przekłada się to na jego większy komfort i niższe ryzyko związane z pojawieniem się powikłań oraz nieudanym zabiegiem.

Prywatny stomatolog Warszawa (odent.pl)  – wybierz sprawdzony gabinet oferujący leczenie endodontyczne w Warszawie!

Gdzie warto leczyć zęby kanałowo?

Wybierając odpowiedni gabinet, który prowadzi leczenie kanałowe zębów, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, by mieć pewność obsługi na wysokim poziomie.

Gdy poszukiwany jest prowadzący leczenie kanałowe stomatolog Warszawa jest jednym z miast, gdzie do dyspozycji pacjentów są oferty renomowanych gabinetów oraz klinik stomatologicznych.

Aby wybrać dobrego stomatologa prowadzącego leczenie endodontyczne, warto uwzględnić poniższe kwestie:

  • wyposażenie gabinetu – atutem będzie obecność nowoczesnego sprzętu jak endometry, RTG stomatologiczne, mikroskop stomatologiczny
  • opinie na temat gabinetu – można znaleźć je na różnych stronach internetowych
  • jakość obsługi gabinetu – obsługa powinna być skoncentrowana na kliencie i jego potrzebach

Jakie są ceny leczenia kanałowego?

Najczęściej koszt leczenia kanałowego zęba rozpoczyna się od 400 złotych, natomiast może kończyć się nawet na 2000 złotych.

Redakcja menudiabetyka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.