Jakim powietrzem oddychamy – czy maska antysmogowa FFP3 pomoże?

Jakość powietrza obecnie pozostawia bardzo wiele do życzenia. Oczywiście najtrudniejsze są miesiące jesienne i zimowe, kiedy zanieczyszczenie ze spalin samochodowych jest potęgowane przez trujące cząsteczki powstające ze spalania drewna czy węgla. Nic nie zapowiada, żeby sytuacja miała się zmienić na lepsze, ale dobra wiadomość jest taka, że sami możemy zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Jak? Zaopatrując się w dobre maski antysmogowe.

Czym są maseczki antysmogowe i jak działają?

Maseczki antysmogowe to skuteczne środki ochrony własnej, które mają wysoki poziom filtracji. W bardzo dużym stopniu ograniczają przenikanie szkodliwych dla zdrowia pyłów i osadzanie ich w naszych drogach oddechowych. Skutecznie zatrzymują nieprzyjemne zapachy, a nawet zapewniają przyjemne uczucie ciepła na twarzy. Aby zapewnić sobie te wszystkie korzyści, trzeba rozsądnie wybrać maseczkę, sugerując się oznaczeniami producenta. Wśród nich znajdziesz rozróżnienie na:

  • FFP1 – filtracja mikropyłów na poziomie 80%,
  • FFP2 – filtracja mikropyłów na poziomie 94%,
  • FFP3 – filtracja mikopyłów na poziomie 99%.

Jak widzisz z powyższego zestawienia, najskuteczniejszą ochronę przed smogiem zapewni Ci maseczka ochronna FFP3, o której przeczytasz tutaj: https://medivon.pl/jakim-powietrzem-oddychamy-czy-maska-antysmogowa-ffp3-pomoze/

Maseczki antysmogowe FFP3 – najwyższy stopień ochrony

Jeżeli zależy Ci na bezkompromisowej jakości i najwyższym stopniu ochrony, to powinieneś rozważyć zakup maseczki antysmogowej w standardzie FFP3. Jest to produkt, który zapewni Ci oddychanie świeżym powietrzem, bo skutecznie zatrzymuje cząsteczki o wielkości 6 μm. W praktyce oznacza to brak przepuszczalności dla mutogennych pyłów czy toksycznych aerozoli, w których są obecne zarodniki grzybów, bakterie, wirusy, a nawet substancje rakotwórcze czy radioaktywne.

Dzięki skuteczności, która odpowiada standardowi N99 z powodzeniem można stosować maseczki nie tylko prewencyjnie, ale też w miejscach wyjątkowo narażonych na promieniowanie czy ciągłą styczność ze szkodliwymi substancjami. Szacuje się, że maseczka FFP3 sprawdzi się nawet w miejscach, gdzie dopuszczalne stężenia pyłów są przekroczone nawet 30-krotnie. Ważne jest tutaj noszenie środków ochronnych o minimalnym rozszczelnieniu (nie więcej niż 5%), a także idealnie dopasowanych do twarzy i przylegających do wszystkich jej krzywizn (na nosie, brodzie, pod oczami). Maseczki wielokrotnego użytku trzeba prać i dezynfekować. 

Redakcja menudiabetyka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.