menudiabetyka.pl

Portal dla cukrzyków i fanów zdrowego odżywiania

Dieta

Instytut Mikrobiomiki – dowiedz się, co zaburza Twoją florę jelitową!

Instytut Mikrobiomiki – dowiedz się, co zaburza Twoją florę jelitową!

Flora jelitowa człowieka składa się z grzybów, archeonów, bakterii i wirusów. Jest ona unikalna dla każdego człowieka – tak jak odcisk palca! Istnieją nawet powiązania między mikroflorą jelitową, a alergiami bądź chorobami psychicznymi! Jak możesz sprawdzić co się dzieje w twojej florze jelitowej? Wystarczy zgłosić się do Instytutu Mikrobiomiki!

Czym jest Instytut Mikrobiomiki?

Instytut Mikriobiomiki powstał w wyniku połączenia się trzech firm – BioticFoods, New Line Clinics i Healthily. Pierwsza z nich zajmuje się produkcją szczepów bakteryjnych. New Line Clinics to natomiast niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, który zajmuje się diagnostyką medyczną. Ostatnia firma to spin off lidera polskiego rynku leków OTC – USP Zdrowie. Każda z nich wniosła do Instytutu Mikrobiomiki niezbędne kompetencje, aby mógł się on rozwijać.

Projekt ten tworzą naukowcy i praktycy, którzy wywodzą się z rozmaitych dziedzin – biotechnologii, chemii, mikrobiologii, socjologii, informatyki czy nawet ekonomii. Pomimo tak dużej różnorodności, wszystkich tych ludzi połączyła wspólna pasja, jaką jest mikrobiom.

Dlaczego akurat Instytut Mikrobiomiki?

Ludzie, którzy tworzą Instytut Mikrobiomiki są przekonani, że człowiek może żyć nie tylko dłużej, ale przede wszystkim lepiej. Organizm człowieka składa się m.in. z zamieszkujących w nim mikroorganizmów. Należy więc uwzględnić mikrobiotę jako istotny element ludzkiego zdrowia. Instytut Mikrobiomiki został stworzony po to, aby promować i wykorzystywać mikrobiomikę, czyli jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin współczesnej nauki.

Mikroorganizmy znajdziemy w całym naszym ciele. Większość z nich to nie tylko “dobre bakterie”. Mikroby pełnią wiele istotnych funkcji – metaboliczne, regulacyjne, fizjologiczne, obronne – oraz produkują witaminy, które są niezbędne do poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka.

Uszkodzenie mikrobioty

Niestety, mikrobioty często są uszkadzane – oczywiście nie specjalnie. Najczęściej dochodzi do tego w wyniku rozwoju chorób cywilizacyjnych. Uszkodzenie mikrobioty osłabia naturalny system obronny człowieka. W wyniku tego, staje się on bardziej podatny nie tylko na infekcje, ale również choroby metaboliczne i zapalne.

Nie wszyscy, ale zdecydowana większość mieszkańców, którzy żyją w krajach rozwiniętych, im są starsi tym więcej leków przyjmują. Taki proces jeszcze bardziej zaburza równowagę organizmu.

Eubioza celem Instytutu

Eubioza to stan równowagi mikrobioty jelitowej z organizmem. Przewagę w niej mają bakterie, których celem jest ochrona przed patogenami. Co więcej, eubioza polega na zatrzymaniu rozrostu bakterii i grzybów patogennych, aby nie pojawiały się żadne oznaki stanów zapalnych w jelitach.

Chcesz wiedzieć co zaburza Twoją florę jelitową? Poznaj personalizowaną metodę zwalczania dysbiozy jelitowej!

Dysbioza jelitowa to inaczej zaburzenie składu ekosystemu bakteryjnego jelit. Personalizowana metoda Instytutu Mikrobiomiki wykrywa patogeny, które zaburzają równowagę jelitową, dobiera celowaną suplementację eubiotyczną oraz przywraca naturalną równowagę w jelitach. Aby zacząć współpracę z Instytutem wystarczy zamówić do domu zestaw do poboru próbki kału, pobrać próbkę i oddać ją kurierowi, który przekaże ją do laboratorium badawczego. Następnie należy odpowiedzieć na kilkanaście pytań dotyczących stylu życia i odczuwanych dolegliwości. Na końcu wystarczy zamówić spersonalizowany zestaw eubiotyków, który zostanie stworzony na podstawie analizy Twojej flory. Widzisz? Jest to bardzo łatwy proces!

Artykuł sponsorowany

Udostępnij