Dieta niskoglikemiczna z dowozem

Dieta niskoglikemiczna polecana jest nie tylko osobom walczącym z cukrzycą czy insulinoopornością. Dieta pudełkowa zawierające zbilansowane posiłki złożone z produktów o niskim lub średnim indeksie glikemicznym to także rozwiązanie dla wszystkich osób cierpiących na nadwagę lub otyłość czy chcących po prostu ograniczyć spożycie cukru na co dzień.

Na czy polega dieta z niskim lub średnim IG?

Indeks glikemiczny to system pomiaru klasyfikującego żywność pod kątem jej wpływu na poziom cukru we krwi. Stworzony na początku lat 80. określa tempo w jakim różne pokarmy mogą podnosić poziom cukru we krwi. Dieta niskie IG zawiera przede wszystkim nieprzetworzone produkty, które zawierają mało cukru, co w łagodny sposób pozwala na wyeliminowanie go z codziennego jadłospisu. Preferowane są w niej produkty powoli trawione i wchłaniane, dzięki czemu poziom cukru we krwi podnosi się wolniej i jest znacznie niższy.

Jakie produkty mogą być wykorzystane w diecie niskoglikemicznej?

Wśród produktów, jakie zawiera dieta pudełkowa z niskim IG znajdują się więc m.in.:

  • chleb wieloziarnisty, pełnoziarnisty, na zakwasie i żytni;
  • płatki owsiane lub żytnie, otręby;
  • jabłka, truskawki, morele, figi, gruszki, kiwi lub brzoskwinie;
  • nieskoprzetworzone lub surowe warzywa jak marchew, pomidory, brokuły, kalafior czy cukinia;
  • warzywa z dużą zawartością skrobi: bataty, kukurydza lub dynia;
  • rośliny strączkowe jak ciecierzyca, soczewica lub fasola;
  • makarony wieloziarniste, soba, gryczane, razowe lub ryżowe;
  • ryż basmati, długoziarnisty lub brązowy;
  • zboża takie jak komosa ryżowa, jęczmień, kasza gryczana czy kasza manna;
  • nabiał i jego zamienniki: mleko, chudy twaróg, ser, jogurty, mleko kokosowe, sojowe lub migdałowe.

Dieta niskoglikemiczna może być więc zrónicowana, smaczna, a przede wszystkim korzystna dla naszego zdrowia, zmniejszając ryzyko wystąpienia cukrzycy, chroniąc przed wystąpieniem stanu przedcukrzycowego i otyłością.

Dieta niskoglikemiczna dowóz

Współczesny pośpiech i mnóstwo obowiązków mocno utrudniają na co dzień utrzymanie odpowiedniej dla naszego zdrowia diety. Dlatego dieta niskie IG z dowozem w wygodnych do zabrania do pracy pudełkach jest korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich zabieganych osób, które chcą zadbać o niższy poziom cukru we krwi lub zmniejszyć swoją wagę. Przygotowane z najwyższą dbałością przez naszych kucharzy posiłki są smaczne, odpowiednio zbilansowane i stworzone z produktów, które mają niski lub średni indeks glikemiczny. Optymalizują one procesy metaboliczne zachodzące w organizmie i regulują gospodarkę cukrową.

Redakcja menudiabetyka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.