Jak wybrać najlepszy wózek

Wiadomość o ciąży niesie za sobą ogromną radość, ale również liczne obawy. Czas ciąży to również moment kompletowania wyprawki i kupowania najważniejszych rzeczy dla maleństwa oraz jego mamy.

Odpowiedni wózek dla dziecka

Z całą pewnością jedno z pierwszych miejsc na liście zakupów zajmuje odpowiedni wózek. Większość rodziców decyduje się na zakup wózka 3 w 1, który składa się z gondoli, spacerówki oraz fotelika samochodowego. Do zestawu często dołączone są również pokrowce, torba na akcesoria oraz folia ochronna. Kupno zestawu ma same zalety, gdyż w czasie podróży w stelaż bez problemu można wpiąć fotelik samochodowy. Do wyboru są modele z piankowymi kołami bądź pompowanymi.
Bardzo ważne jest, aby wybrać bezpieczny wózek dla dziecka, dlatego warto zainwestować w model pochodzący od znanego i renomowanego producenta, który zazwyczaj cechuje bardzo wysoka jakość wykonania, trwałość oraz odporność na szkodliwe czynniki, jak na przykład otarcia czy uderzenia.
Spora część rodziców poszukuje używanego wózka, który nie posiada licznych śladów użytkowania, gdyż takie rozwiązanie to spora oszczędność.
Jednak w takiej sytuacji należy zapytać sprzedawcę, czy fotelik samochodowy nie brał udziału w kolizji. Jest to bardzo ważne, gdyż po wypadku nie powinien być on dłużej użytkowany.
Od pewnego czasu hitem są foteliki montowane przodem do kierunku jazdy, aby zapewnić dziecku jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa.

Ceny wózków dziecięcych

Za wózek z dodatkowymi akcesoriami należy zapłacić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wiele modnych i ponadczasowych modeli znaleźć można w marketach, sklepach z artykułami dla dzieci i niemowląt oraz w wielu sklepach internetowych.
Punkty internetowe charakteryzuje bardzo bogaty asortyment oraz korzystne ceny. Czas oczekiwania na realizację zamówienia to najczęściej zaledwie kilka dni roboczych. Zakupy dostarczane są do klienta za pośrednictwem wybranej firmy kurierskiej w ciągu dwóch bądź trzech dni.
Każdy model umieszczony na stronie posiada bardzo szczegółowy opis i liczne fotografie, aby jak najbardziej ułatwić klientom odpowiedni wybór. W przypadku dodatkowych pytań bądź wątpliwości z biurem sklepu można kontaktować się poprzez wiadomość mailową lub dzwoniąc pod numer telefonu podany na stronie.
Większość modeli umożliwia ściągnięci tkaniny i wypranie jej w pralce. Dobrym wyborem jest model, który umożliwia zamontowanie spacerówki przodem bądź tyłem do kierunku jazdy, aby rodzice w każdej chwili mogli mieć malca na oku. Do zestawu można dokupić również moskitierę, która chroni przed owadami.

Redakcja menudiabetyka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *